Future truck, a co z noclegiem?

Dariusz Szczecina        12 lipca 2015        Komentarze (1)

Idzie nowe. To już nie tylko autko googla, które samo jeździ po mieście, ale i (prawie) autonomiczne ciężarówki. Zmiany są chyba nieuniknione, ale to dobrze bo przecież kierowca takiej nowoczesnej ciężarówki będzie po prostu bardziej wypoczęty.

Obejrzyj jednak ten film dokładnie. Zwróć uwagę nie na bajeranckie lusterka (których po prostu nie ma), nie ma fantastyczny design, ale na przestrzeń za fotelem kierowcy. Ok, rozumiem, że to tylko prototyp samochodu lub demonstrator możliwości, ale przyjrzyj się dobrze.

Porównaj teraz przestrzeń za fotelem z filmu z tym co zobaczysz za swoimi plecami w swoim ciągniku. Jakie masz wnioski z tego porównania? Czy z tego wniosek, że za kilka lat nocleg kierowcy w hotelu czy motelu przy drodze będzie już czymś normalnym?

A teraz pomyśl. Twój szef już za kilka lat kupi dla całej firmy takie wypasione ciągniki bo przecież wszystko dla kierowcy;-) . W sytuacji jakiegokolwiek sporu o warunki świadczenia pracy w odpowiedzi na pozew na pewno znajdziesz foldery, reklamy i oświadczenia producenta, że ten oto pojazd spełnia wszelkie wymogi, jest niezrównanie wręcz komfortowy, a kierowcy zachwalają pod niebiosa jego wyposażenie. Do tego zostanie dołączone kilka zdjęć uśmiechniętych modeli siedzących za kierownicą lub oddających się w ciszy i spokoju lekturze na leżance.

Naprawdę chciałbym żeby ten opis, który przedstawi twój szef był zgodny z prawdą. Naprawdę chciałbym, żeby lista wyposażenia twojego samochodu była nieskończenie długa, a szczególnie w tych punktach, które dotyczą twojego odpoczynku …

A teraz obudź się i wróć do rzeczywistości. Mamy piękne lato.

Jak tam twoja klimatyzacja postojowa?

Ps.

Na jednej ze spraw sędzia wytłumaczyła skąd małe opóźnienie rozprawy. Po prostu szukała sali rozpraw z klimatyzacją choć wcale nie był to wyjątkowo upalny dzień. Pamiętaj, nie chodzi o to jakie wyposażenie MOŻE mieć twoja ciężarówka, nawet ta najbardziej futurystyczna. Ważne to jakie MA wyposażenie. Inna sprawa to czy jest ono w pełni sprawne i czy jego celem jest twój komfort.

Więcej o Future truck Mercedesa znajdziesz na trackerinfo.eu

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

irena Wrzesień 2, 2015 o 12:37

wow, niesamowite wrażenie! ale zapewne będzie bardzo dużo kosztować. w polsce to może za 50 lat doświadczymy takiego cudu technologicznego

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina z siedzibą w Tychach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@szczecina-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: