MiLoG zawieszony

Dariusz Szczecina        30 stycznia 2015        5 komentarzy

Minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak i Minister ds. Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Niemiec Alexander Dobrindt

Z ostatniej chwili…

Wypracowano wspólne stanowisko ministrów transportu Polski i Niemiec w sprawie stosowania niemieckiej ustawy o płacy minimalnej (MiLoG).STOP.

W zeszłym tygodniu pisałem o planowanym spotkaniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak z Ministrem Transportu i Infrastruktury cyfrowej Niemiec Alexandrem Dobrindtem.STOP.

Kilka godzin temu niemiecka Minister Pracy Andrea Nahles poinformowała z kolei, że strona niemiecka na razie nie będzie egzekwować przepisów ustawy MiLoG do kierowców ciężarówek przejeżdżających przez terytorium Niemiec.STOP.

Jest to efekt jej dzisiejszego spotkania z polskim Ministrem Pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.STOP.

Zawieszenie stosowania przepisów MiLoG dotyczy jedynie tranzytu.STOP.

Niemiecka płaca minimalna w wysokości 8,50 Euro brutto za godzinę obowiązuje bez zmian kierowców ciężarówek, które są załadowywane i rozładowywane na terenie Niemiec.STOP.

Więcej znajdziesz na stronie tvp.info. Oficjalne strony naszych ministerstw na razie milczą.STOP.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

adr Luty 16, 2015 o 12:02

STRAJK ZABLOKOWAC WSZYSTKIE ULICE BERLINA HAMBURGA I OCZYWISCIE WARSZAWE!!!ROBIĄ ZNAS SMIECI BEDZIEMY INWESTOWAC MILIONY ZARABIAC GROSZE A KIEROWCY BEZ INWESTYCJI BEDA TYSIACE MIELI I JESZCZE NAS KRADLI Z PALIW ITP

Odpowiedz

Ikancelaria Luty 20, 2015 o 15:22

A jakie były wcześniej minimalne stawki godzinowe ? Jakoś nikt o tym nie pisze, były aż tak niskie?

Odpowiedz

Dariusz Szczecina Marzec 3, 2015 o 21:54

A o którym kraju Pan pisze, bo to jednak robi różnicę? 🙂

Odpowiedz

mark Lipiec 21, 2015 o 08:59

Czy milog obowiązuje też kierowców aut dostawczych do 3,5t DMC i czy obowiązuję kierowców świadczących usługi kierowania pojazdem na własnej działalności?

Odpowiedz

Mirosław Sierpień 16, 2017 o 09:06

A jak teraz wygląda sprawa MiLoG ? bo jestem ciekaw czy czeka ją jakaś zmiana czy na razie nic się nie zmieni i zostanie tak jak dotychczas. Wiadomo coś już ?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina z siedzibą w Tychach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@szczecina-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: