Nie warto czekać …

Dariusz Szczecina        25 października 2014        2 komentarze

Nie warto czekać z dochodzeniem kwot należnych kierowcy. Jestem o tym przekonany.

Nie ważne czy mówimy tutaj o ryczałtach za nocleg, wynagrodzeniu za pracę w godzinach nadliczbowych (nadgodziny), dietach czy innych jeszcze świadczeniach.

Nie jest także ważne czy dochodzimy należności sprzed roku czy sprzed miesiąca (choć uważaj na przedawnienie roszczeń).

Czym szybciej zgłosisz swoje żądania tym lepiej. Pamiętaj, że takie same roszczenia jak ty będzie miał prawie każdy twój kolega kierowca.

Wiele firm nie jest przygotowanych do wypłaty należnych Tobie świadczeń. Wiele z nich będzie starało się uniknąć zapłaty chociażby próbując wyprowadzić majątek o czym możesz poczytać TUTAJ. Czasem ich działania otrą się o odpowiedzialność karną, ale nie zmieni to faktu, że na swoje pieniądze poczekasz dużo dłużej, albo, że nie zobaczysz ich nigdy.

Szczególnie bolesny dla pracodawcy jest temat wypłaty ryczałtów za nocleg. Przewoźnicy jednak nie próżnują i aktywnie działają w celu uniknięcia obowiązku wypłaty ryczałtów. Piszą petycje, kierują wystąpienia do rządu, po prostu działają.

Często kierowcom zarzuca się działanie na szkodę pracodawcy, naruszanie obowiązku dbania o jego mienie. Wielu przez przekroczenia wyśrubowanych norm paliwowych straciło pracę i dostało „wilczy bilet”.

Ja wiem, że twój pracodawca musi dbać o swój własny biznes, ale powinien to robić z głową, zgodnie z prawem i w poszanowaniu dla Twojej ciężkiej pracy.

Nie warto czekać ze zgłoszeniem własnych żądań, a każdy dzień może być dla Ciebie cenny, o ile twój szef okaże się nieuczciwy lub gdy twoi koledzy kierowcy będą szybsi od Ciebie.

Możesz „pójść na noże” walcząc w sądzie, ale zdecydowanie szybsze i łagodniejsze są rozwiązania polubowne. Dobra ugoda znaczy dużo więcej niż wyrok, który za dwa lata może być już jedynie dekoracją ściany …

 Kierowco nie warto czekać

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Tomasz Październik 25, 2014 o 19:36

Dzień dobry Panie Mecenasie! Dziękuję Panu za treści, którymi Pan się z nami dzieli! Szczerze mówiąc nie znalazłem w sieci jeszcze osoby, która by pisała do kierowców w taki przystępny sposób. Żeby w ogóle pisała! Czasem mam wrażenie, że jesteśmy grupą zawodową opuszczoną przez wszystkich. Pozdrawiam i dziękuję! Tomasz.

Odpowiedz

Dariusz Szczecina Październik 27, 2014 o 12:15

Witam,

Dziękuję za miłe słowa. Taki właśnie był cel i pomysł na tego bloga. Zapraszam do czytania i komentowania.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Szczecina z siedzibą w Tychach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@szczecina-kancelaria.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: