O blogu

 

Ten blog ma jasno określonego odbiorcę. Jest nim przede wszystkim Kierowca zawodowy.

Oczywiście do lektury zapraszam wszystkich zainteresowanych, ale uprzedzam, że informacje zawarte w tym blogu kierowane są głownie do Kierowców i tworzone z ich perspektywy i pod kątem ich potrzeb. Jeżeli zatem jesteś Kierowcą zawodowym, który wykonuje swoją pracę w transporcie międzynarodowym lub krajowym, to zapraszam – ten blog ma zainteresować właśnie Ciebie.

Będę starał się pisać tak prosto jak to tylko możliwe o tym jakie prawa w zakresie wynagrodzenia Tobie przysługują. O tym jak możesz przygotować się do często nierównej i trudnej walki o należne Tobie świadczenia związane z wykonywaną przez Ciebie pracą. Wiem, że czytając tego bloga często będziesz miał pytania i wątpliwości, ale kolejne wpisy powinny je rozjaśniać (mam taką nadzieję).

Jak już pewnie zauważyłeś całość tematyki bloga podzielona została na trzy najważniejsze działy tj. Noclegi, Diety i Nadgodziny. Ten podział jest jak najbardziej zbieżny z tym, czego jako Kierowca możesz się domagać za swoją ciężką pracę. Pozostaje to także zbieżne z tym jakiego rodzaju świadczeń najczęściej nie wypłaca (lub wypłaca w zaniżonej wysokości) twój pracodawca.

Swoją ciężką pracę wykonujesz często przez całe tygodnie z dala od rodziny i oczekujesz za nią godnego wynagrodzenia. Choć tytuł bloga to „wynagrodzenie kierowcy” to jest to określenie dość umowne.

Pamiętaj bowiem, że  wynagrodzenie to twoja pensja za pracę wraz z wynagrodzeniem za nadgodziny. Diety i zwrot kosztów noclegu (tu ryczałty za noclegi) nie są twoim wynagrodzeniem choć często twój pracodawca ma na ten temat inne zdanie. Postaram się jednak wyprowadzić go z błędu, a tobie pomóc w uzyskaniu tego co Tobie się należy…

Jeżeli dziwi Ciebie dlaczego wyraz „Kierowca” piszę z dużej litery to już wyjaśniam. Znam wielu Kierowców zawodowych i  wiem jak ciężką pracę wykonują … ot co.